flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ПРЕС-ЦЕНТР

Контакти прес-служби:

прес- секретар: Зон Олександр Борисович  - Телефон: (03842) 9-04-30   E-mail:  zon@nt.km.court.gov.ua

суддя-спікер: Базарник Богдан Ігорович - Телефон: (03842) 9-04-90   E-mail: inbox@nt.km.court.gov.ua

  

Зразок клопотання про здійснення фото-, відеозйомки та аудіозапису з використанням стаціонарних відео- та аудіо технічних засобів та трансляції судового засідання

Правила поведінки в судовому засіданні

 

 Памятка для працівників ЗМІ

щодо  висвітлення судового розгляду справ

в залі судового засідання.

 1. Взаємодія Нетішинського міського суду (далі - суд) з засобами масової інформації (далі – ЗМІ) відбувається відповідно до Конституції України, законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації", "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства".
 2. Взаємодія із ЗМІ – це відображення його діяльності в друкованих виданнях, на радіо та телебаченні, інших інформаційних ресурсах з метою інформування громадськості про свою діяльність, підвищення правової культури та освіченості суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, реалізації принципу гласності.
 3. Організація роботи із взаємодії суду з представниками ЗМІ здійснюється керівником апарату Нетішинського міського суду (прес- секретарем). 

          Зон Олександр Борисович  - Телефон: (03842) 9-04-30   E-mail:  zon@nt.km.court.gov.ua

          Поштова адреса: пр-т. Незалежності 12 м. Нетішин Хмельницька обл. 30100 

 1. Висвітлювати офіційну позицію від імені суду, надавати спеціальні професійні коментарі щодо розгляду справ у Нетішинському міському суді  може суддя-спікер – Стасюк Роман Миколайович.
 2. Представники ЗМІ повинні дотримуватись Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом ДСА та МВС від 12.09.2005 №102/765.
 3. Відвідування судових засідань представниками ЗМІ здійснюється без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення, а представниками іноземних ЗМІ – за акредитованою карткою, виданою у прес-службі Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.
 4. Представники ЗМІ повинні приходити завчасно (не пізніше, ніж за 10 хвилин до початку заходу), пред’являючи службове посвідчення,представлятися та пред'являти редакційне посвідчення чи інший документ, що підтверджує його професійну належність або повноваження.
 5. Представники ЗМІ, як і учасники судового процесу та особи, присутні у відкритому судовому засіданні повинні дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати відправленню правосуддя.
 6. Представники ЗМІ, як і учасники судового процесу та особи, присутні у відкритому судовому засіданні, можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів  без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом (абз. 2 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
 7. Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання (згідно абз. 2 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів») допускається за дозволом суду при наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень.
 8. Враховуючи вищевказане, з метою, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню/здійснення фото-відео- аудіо запису із застосуванням стаціонарної апаратури представникам ЗМІ потрібно завчасно (не менш ніж за добу) звернутися із КЛОПОТАННЯМ до головуючого судді у справі (подавши його до канцелярії суду або направивши на електронну адресу суду inbox@nt.km.court.gov.ua) та отримати дозвіл суду (зразок клопотання розміщено на офіційному веб-сайті Нетішинського міського суду у розділі "Прес-центр" __"Прес-центр").
 9. В клопотанні слід вказати дату, час, номер справи під час розгляду якої мають намір бути присутні ЗМІ, коротко про що, в чому полягає суспільний інтерес, в якій в якій програмі буде показано, ПІБ журналістів, що будуть присутні у судовому засідання і здійснюватимуть зйомку.
 10. Проекти відповідей на інформаційні запити представників вітчизняних та іноземних ЗМІ щодо діяльності суду готують у межах своєї компетенції особа, відповідальна за роботу зі ЗМІ та зв’язки з громадськістю та керівник апарату суду.

 Довідково:

Згідно ч. 3 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.