flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

216 незаконно виловлених раків, що конфіскував Нетішинський суд, передали до будинку-інтернату

28 жовтня 2019, 13:47

Нетішинський міський суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим за частиною 1 статті 240 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття водним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду), визнав його винним у інкримінованому злочині та призначив обумовлене покарання - 1700 гривень штрафу (сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Крім того, суд застосував спеціальну конфіскацію (безоплатне вилучення у власність держави) до знаряддя лову – гідрокостюму та раків вартістю 5508 гривень, яких передали до Старокривинського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

«Із врахуванням всіх обставин справи та особи обвинуваченого суд вважає, що узгоджене сторонами покарання відповідає не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, є обґрунтованим та буде відповідати цілям покарання», – ідеться у вироку суду.

За вироком, в заборонений період, 16 серпня цього року, в каналі, що з’єднує річку Горинь та озеро «Стариця 1» у Нетішині, 21-річний місцевий житель наловив 216 штук раків. При цьому належного дозволу в молодого чоловіка не було.

«Здійснивши незаконний вилов раків, які відносяться до водних тварин, в період другої линьки, який встановлюється відповідно до наказу №55-од від 26.07.2019 року Управлінням Державного рибного господарства у Хмельницькій області, К. заподіяв істотну шкоду запасам водних тварин України, позбавивши можливості природного відтворення водних ресурсів», – зазначає суддя у вироку, який не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Довідково: Згідно із частиною 4 статті 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий, не допускається.